| WolfgangKreutzfeldt a întrebat:

Mi-am deschis un cont in banca si mi-au spus cei de la banca ca îmi trimit un sms când trebuie sa mă duc sa ridic cardul. Ai eu am uitat sa mă mai uit la mesaje ( economisire baterie cfs...? ) si abia acum l-am văzut ( au trecut 2 săptămâni de când l-au trimis ). Întrebarea mea este : Îmi spune ceva daca ma duc mâine sa il ridic? Plătesc ceva in plus? O sa se întâmple ceva daca nu l-am ridicat ( cardul ) până acum?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa te duci maine si nu va trebui sa platesti nimic in plus.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ti sa va spune nimic, cardul te astepata acolo sa-l ridici, cand poti!
Poti sa le spui ca ai fost plecat din oras undev ala munte, ca ai ramas undeva blocat cu zapada... daca tii sa folosesti o scuza, desii, nu ti-o vor cere.

| Donsavas a răspuns:

Du-te si ridica cardul, vei afla acolo. Eu as zice ca nu platesti nimic in plus, daca nu te-au anuntat inainte. Pune-ti bani de-o parte! si cate 25 de lei, nu strica sa-i ai acolo la nevoie! bafta!

| Irinelp a răspuns:

Nu ai cer sa patesti poti sa te duci linistit sa til ridici.Nu ai de ce sa platesti in plus caci cei de la banca nu au facut nimic in plus.

| simpluone a răspuns:

Nu platesti nimic in plus. Du-te fara frica.