| Golyat18 a întrebat:

Mi-am facut un cont la volskbank Germania am pierdut cardul si vreau sa scot banii.
La banca unde am fost mi s-a spus ca trebuie sa merg in regiunea in care mi-am facut cardul si e destul de departe.
Cum pot sa-mi scot banii cat mai rapid?
Exista in Romania vreo banca care poate face asta doar cu numarul de cont (ibanul)?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat nu ai cardul, banii nu-i poti scoate de nicaieri. Nimeni si nimic nu te poate ajuta, decat daca te intorci personal la banca din Germania, la ghiseul bancii respective si scoti banii personal.
Nu te ajuat cu nimic daca ai iban-ul ca nu depozitezi bani, ci vrei sa scoti, si asta se poate NUMAI in persoana, la banca unde ai contul bancar.