| Laurik1299 a întrebat:

Nu stiu daca problema pe care o sa vi-o adresez corespunde strict categoriei selectate dar am perceput ca este cea mai buna. Bun deci eu am o dilema ca sa zic asa.Pe scurt am o dilema cu preturile astea in general. Am cercetat si m-am uitat pe apple-store.com si cum site-ul asta este cel original si cel principal am crezut ca preturile sunt outrageous(incredibile).Ca sa-mi intelegeti mai bine problema, eu vreau un telefon nou si anume un iPhone 5s. Dau eu search pe emag.ro la iPhone 5s 32GB si vad 3599 lei ( 36 milioane ) Mi s-a parut un pret super exagerat...bun.Dau un search pe Apple-store sa vad si acolo. Cand ma uit, iPhone 5S 32 GB Unlocked ( Merge pe orice retea ) 750$ (2549 lei; 25 de milioane ) DIFERENTA DE 10 MILIOANE. Acum o sa spuneti ca ma va costa transportul.Ba din contra aici spune ca transportul este gratis.Este gratis doar in america sau cum vine asta? Mi se pare imposibil sa fie gratis deoarece sunt si taxele vamale etc. Ma ajuta si pe mine careva? Si mai mult as vrea sa ma ajutati cu dilema asta de ce preturile sunt atat de mici in america si de ce nu este lume ( sau poate este ) care face afacere din asta ( Cumperi 10 iphone 5s pentru 25 milioane si le dai cu 30 si asa scoti 50 milioane. 30 milioane pentru iPhone nou nout e super bine pentru unii romani care inca nu au auzit de preturile din afara.HELP!

PS : M-am uitat la preturile de PS4 ( vrea sa isi ia un prieten ) si a zis ca in Romania este 1799 lei ( 18 milioane ) si am dat un search pe un site ( bestbuy.com) si costa 13 milioane.Ce sa cred? Ca fac afacere pe forumuri si cumpar 10 ps4 cu 13 si le dau cu 15? Sau tot ce am scris aici este de fapt o mare greseala.Va astept parerea

1 răspuns:
| express11 a răspuns:

Intra pe site fa comanda si nu o finaliza, atunci vezicat te va costa.in afara de taxele vamale.