| Ionutz2010 a întrebat:

Salut TPU
Pentru a obtine fonduri europene nerambursabile..am citit pe net, trebuie sa ai pe cineva care stie sa se ocupe de doarul tau.Dar nu gasesc pe net niste chestii cum ar fi... daca vreau sa fac un service auto cu spalatorie si loc de parcare imi trebuie teren inainte sau il pot achizitiona cu banii din fonduri europene? Cand pui proiectul ceri tu o anumita suma sau in functie de ce decid ei?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti achizitioan teren cu fonduri europene!
Trebuei sa fiid eja propietarul terenului si sa ai 30-40% din investitie, cerand celor de la Fonduri Eurpene, diferenta de bani.
Ma indoiesc ca se vor aproba bani pentru o spalatorie auto!
banii se aproba pentru productii serioase si pentru agricultura, nu spalatorii.
Pana una-alta, trebuie sa vezi lista cu ce se poata finanta si ce ai tu nevoie sa produci.
Dosarul este usor de facut, dupa ce indeplinesti toate celelalte conditii.
Cei de la Comisia pentru fonduri europene iti pot recomanda un asemenea indrumator.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Proiectele pentru care poți obține fonduri europene și condițiile, găsești pe net informațiile necesare. Trebuie să ai și tu fonduri, nu primești tot, de la zero.