| djfreesh a întrebat:

pot alimenta la cineva un card fara sa am cont bancar?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Da, mergi la banca cu banii si spui contul in care sa intre.

| cristimihailov a răspuns:

Pe scurt, da.

Cardul bancar este conectat in general la un cont bancar. In contul bancar poti face si operatiuni de depunere.

Trebuie sa iei in considerare ca in momentul in care la ghiseul bancii depui banii, s-ar putea sa ai un comision (nu este o regula, dar unele banci o mai practica) de depunere numerar.

Mai trebuie sa iei in considerare ca ai nevoie de buletin sau pasaport pentru a face aceasta operatie si mai trebuie sa scrii si o motivatie a acestei depuneri.

| Melcul a răspuns:

Binenteles.Daca ai numarul de cont.

| HeroTac a răspuns:

Sunt de acord cu cristimihailov!
Pe scurt, da!