| FlorinSalamNr1 a întrebat:

Prin ce metode pot face bani, avand in vedere ca sunt liber doar 2-3 ore pe zi? Ce job pot avea sau prin ce metode pot face asta?(tinta mea este sa strang 300 de lei intr-o luna, fara banii de buzunar)Funda!

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face un site in care sa vinzi produse cumparate de pe un site precum Aliexpress. Chestia e ca nu trebuie sa bagi niciun ban, fiindca poti comanda produsele cand primesti banii de la cel care intra pe site-ul tau. Ca sa faci profit e destul de usor: ori doar adaugi niste bani la pretul obiectului, ori pui la vanzare obiecte cu transport gratis in lume (/intr-o tara anume, daca vrei tu), dar tu vei cere bani de transport care vor reprezenta profitul. Nu o sa fie un profit constant. Adica in prima luna probabil ca nu o sa faci cam niciun ban. In timp, ajungi sa faci mii de euro daca reusesti sa faci un site reusit si reusesti sa il si promovezi. Asta e doar o idee happy.

| CuriousStuff a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca tu comanzi de pe ali cand iti comanda clientii, acei clienti o sa astepte si 3-4 luni dupa produse, nu o sa comande nimeni. Trebuie sa ai prima data un buget din care sa-ti iei o gramada de produse, sa te risti si sa speri ca o sa ti le cumpere cineva si pe urma sa vezi daca ai dat-o in poarta sau in bara.

Poti sa te angajezi part-time la un fast-food sau supermarket... Depinde unde se fac angajari pentru part-time.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CuriousStuff):

Nu 3-4 luni. Exagerezi. In cele mai multe cazuri e sub o luna (nu doar de Romania vorbesc eu, ci de toata lumea). Sigur o sa existe clienti care prefera sa astepte mai mult timp si sa plateasca mai putin. Nu toti se grabesc.

| CuriousStuff a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dat vreo comanda de pa Ali? Eu da, peste 30 de comenzi si cel mai repede a venit in 30 de zile, si doar de cateva ori s-a intamplat asta. Am asteptat si 4-5 luni dupa o comanda uneori. Media se invarte pe la 2-3 luni. Plus timpul tau, cand ai timp si e deschis la vama si pana il iei si trimiti mai departe, trebuie reimpachetat sa nu vada lumea cat ai dat pe el, aici pot sa mai treaca si 2 saptamani daca nu dispui de foarte mult timp.
Si eu zic ca nu mai sunt asa de prostuti oamenii. Mai ales ca o sa plateasca mai mult decat sunt pe ali si o sa astepte mai mult dupa ele. Era un lucru sa vina comanda mai repede, daca tu ai un stoc al tau, dar daca trebuie sa astept mai mult si sa platesc mai mult nu o sa cumpar de la tine. Si sunt foarte putini care inca nu stiu de site-uri de genul asta... E mai ok din toate punctele de vedere pentru client sa cumpere de acolo. Daca e asa profitabil de ce nu-ti faci tu un astfel de magazin? Iti spun eu, pentru ca doar o sa strici bani si timp si nu o sa cumpere nimeni doar daca te axezi pe un singur produs si bagi cateva zeci de miliaone in reclame pentru el. Gen acele stripsuri pentru albirea dintilor la care li se tot face reclama pe Facebook si am impresia ca sunt cumparate de pe ali cu 3 euro si ei le vand cu 150 de lei. Dar nu bag mana in foc, seama suspect de bine cu niste stripsuri pe care le-am cumparat acum ceva timp de pe ali pentru cineva. Dar ai nevoie de o investitie serioasa pentru asa ceva, bani si succes nu o sa ai daca nu investesti nimic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CuriousStuff):

Poti cauta pe internet despre drop-shipping, chiar poti face destul de multi bani, in special pentru Romania.

| CuriousStuff a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, baga mare. happy Sunt sute de "afaceri" mai bune si mai sigure decat asta. Dar na, e o idee. Eu personal nu as face-o si nici nu as cumpara nimic de la cineva care livreaza doar dupa o luna de la plasarea comenzii, decat daca cumpar direct de la sursa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ore suplimentare la locul de muncă!

| Iftime_Teofana_1980 a răspuns:

Nu prea ai putea doar cu 2-3 ore zi doar daca ai vrea sa devi postas si acest job dureaza aprox 3-4 ore