| anonim_4396 a întrebat:

revin cu amenda mea blestemată, după cum am mai spus, am primit o amendă
din aceea neconstitutională, am fost prins circulând in starea de urgență cu un prieten după ora 10. După ce depun plângerea, în cât timp îmi vine decizia? Sunt șanse să primesc banii înapoi?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sanse sunt, 0.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, ți-i poți primi înapoi. Oricât ar dura, eu zic ca merită.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O sa primesti 100% banii inapoi

| Alex2k1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Crezi? Adică, mi se pare o porcărie că cei care nu au plătit nu o să mai plătească, recunosc că am greșit și îmi asum toată vina, însă discriminările astea sunt peste limite, mă refer să nu mă trezesc cu un proces în instanță, ceva, să am nevoie de avocat sau alte chestii.

| anonim_4396 explică (pentru Alex2k1):

Si ei trebuie sa o plateasca daca nu contesta amenda in instanta ori guvernul nu intervine cu o lege

n-ai nevoie de avocat, doar ataci procesul verbal de contraventie in instanta si invederezi instantei ca norma contraventionala a fost dezincriminata ca urmare a deciziei ccr

| Alex2k1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci acea plângere asupra procesului verbal este singurul lucru care trebuie făcut, nu? După care instanța decide dacă primesc ceva sau nu

| anonim_4396 explică (pentru Alex2k1):

Da, nu e mare lucru de facut

dar eu inca cred ca se va rezolva printr-o lege sa-si primeasca toti banii si sa nu se mai plateasca amenzile

| Alex2k1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, mulțumesc mult, de tot

Răspuns utilizator avertizat
| NuCitescNotificari a răspuns:

O sa primesti intr-o clipita banii inapoi (joking laughing)) Ai vrea tu