| Xenoverse1 a întrebat:

Salut TPU, saptamana viitoare sunt chemat la Kaufland la interviu, sunt o persoana cu dizabilitati, am gradul 3.

Am fost si anul trecut la interviu, am depus actele necesare, mi-au pus tot felul de intrebari si dupa mi-au spus ca ma vor anunta daca am luat postul de lucrator comercial si dupa o saptamana primesc raspuns prin e-mail ca nu am luat postul.

Probabil voiau sa lucrez 8 ore dar am voie doar 4 ore.

Ce credeti, voi reusi de data asta sa ma angajez?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca au pozitii de part time, sigur ai sanse.

| anonimg a răspuns:

Contează cel mai mult temperamentul tau.

| dinaprilie a răspuns:

Cati ani ai si ce dizabilitate ai?

| Dintrebare a răspuns:

Pe viitor, cel mai bine ar fi sa intrebi de la interviu daca te incadrezi in criteriile lor. Sa ceri sa ti se spuna clar. Daca nu ti-au dat un raspuns pe moment si au zis ca te anunta ulterior, probabil raspunsul este 'nu'. Nu stiu despre ce dizabilitate este vorba, dar ai putea incerca sa mergi la interviuri la niste fabrici de confectii sau ceva care sa fie mai static (sa poti sta pe un scaun de exemplu). Nu stiu care sunt politica si cerintele magazinelor, dar presupun ca au nevoie de oameni care sa fie foarte rapizi si pe care sa ii puna sa care diverse chestii. Adica mai mult o munca fizica. Oricum, nu iti pierde increderea, nu fii dezamagit daca si de data asta primesti un raspuns negativ. Bravo tie ca vrei sa lucrezi si ca esti determinat sa iti afli un loc de munca. Parerea mea e ca ar fi util sa cauti si in alte domenii. Poate chiar la o firma ca operator date sau la un call center.

| LittlePoppy a răspuns:

Daca au astfel de posturi si daca a nevoie de personal, ai sanse. Cum ai mai fost la ei, sigur stiu dosarul. Asa ca daca te-au chemat, ai sanse.