| hkkshddd a întrebat:

Scuzați-mă daca nu am pus categoria corecta sunt nou.

Am un card de la banca Transilvania si cineva din liceu mi-a vazut cardul (din cauza ca il tineam intr-o borseta in geanta) si a facut cumparaturi online cu el in valoare de 80 de lei si nu stiu cine e. Am cerut extrasul de cont si singurele lucruri pe care le-am vazut au fost suma, data, si site-ul pe care au fost folositi banii (miniclip) exista macar o cale sa aflu exact cine a cheltuit banii?

Am vrut sa imi blochez si cardul dar daca fac chestia asta nu stiu daca mi se mai deconteaza banii de la naveta sau nu... Si nu vreau sa schimb cardul sa nu afle parintii de neglijenta mea. Ce e de facut?
Macar sa stiu cine cheltuie...

Răspuns Câştigător
| Heureuse a răspuns:

Ai card cu wireless? Cineva dacă nu are codul tau nu il poate accesa. Iar daca chiar i-a consumat online, ar putea să o mai facă de 10 ori. Cel mai bine este sa raportezi la bancă să îl închizi. In mod normal, mai nou, cardurile au acoperite o parte din cod si nu se vad decat ultimele cifre, deci numai daca esti propietar stii, sau îți cineva extrasul de cont.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi cu cardul la banca si cere sa-ti reduca la 1 leu sau zero suma care se poate cheltui fara parola.