| Mitică_Stănilă_1991 a întrebat:

se poate trimite din Germania prin banca Sparkasse bani in Romania pe un cont vard care apartine lui rifizen bank? Daca da atunci in cat timp ajung banii?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Rifizen bank? Poate Raiffeisen Bank si se citeste Raiffaizen.
Va trebui sa-ti deschizi un cont in euro si vei transmite expeditorului codul IBAN al contului in euro.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da, daca ai cont in Euro. Cum contul tau este in lei, nu-ti vor ajunge banii.

| Mitică_Stănilă_1991 explică:

Banii au fost deja puși de prietenul meu direct din Germania după cardul lui de euro pe cardul meu de lei rifizen bank.

| Mitică_Stănilă_1991 explică:

Pai banii au fost puși de ieri și zice ca tranzacția a fost efectuata și i-a dat bine fiscal prietenului meu cu nume data etc... asta ar însemna să mergând nu?