| Raresh14444444 a întrebat:

Stiu ca o sa sune ciudat si disperat dar este o problema care trebuie abordata serios.
Eu, cat si familia mea avem nevoie disperat de bani.
Eu am gasit o metoda, una mai nebuneasca.
Sa ma urc pe o cladire si sa atrag atentia ca si cand m-as arunca, apoi cand ajunge si politia la fata locului sa cer bani ca sa ma dau jos.
Nu vreau sa aud "E o idee proasta"
"Nu o face"
Stiu ca este o idee proasta si ca nu ar trebui sa o fac dar sunt disperat.
Daca fac asta, o sa mearga? si daca merge, dupa aceea vor fii consecinte?
Dau funda

4 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Lipsa banilor se rezolva doar prin munca.Tu trebuie sa te ocupi de invatat si parintii tai sunt cei responsabili de cum sa faca bani.Cu "Ideea" ta, risti sa le cauzezi parintilor probleme mai mari decat le au in prezent.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Deocamdata ar trebui sa fii platit pentru talentul tau de a te contrazice singur.

| DovleacTurbat a răspuns:

Să vezi ce îti rup ăia coastele când te dai jos, îți iau şi "banii ăia pe care presupunem ca ți i-ar da ca să nu te atunci" plus o amendă de-ți plânge portofelul, poate chiar si dosar.

| gratargratar a răspuns:

Pai de ce esti asa disperat?
E vorba de cateva sute de lei sau sume mari?