| Chanel1 a întrebat:

Sunt a 12 a și m-am decis sa devin kinetoterapeut. Voiam sa dau la unefs, dar am platfus și ma doare piciorul stâng și nu stiu dacă rezolv pana la admiteri. Mai am varianta sa dau la o scoala postlicela. Voiam sa stiu, e diferenta mare dintre salariul fără studii superioare și cel cu studiile făcute?

1 răspuns:
| BogdanXD9930 a răspuns:

In primul rand nu te gandi la kinetoterapie sau la medicina in general si sa rezulta saci cu bani. Fa ceea ce iti place si ce vrei tu sa profesezi. Si da este diferenta! La postliceala faci asistenta si la universitate faci ceva pe bune(ceva mai multa teorie). Si in multe domenii din cate stiu, studiile superioare reprezinta un spor la salar. Bafta!