| RecKinul a întrebat:

Tatal meu a lucrat mai mult de 20 ani ca fochist la centrala termica a unui spital. Acum cand vrea sa iasa la pensie a constatat ca unitatea nu a platit la stat contributia pentru grupa de munca ( conditii de toxicitate). Poate face ceva pentru a primi grupa ca sa iasa mai devreme la pensie? Trebuie sa dea unitatea in judecata? La ce institutie trebuie sa se adreseze?

1 răspuns:
| mateypc a răspuns:

Trebuie sa se adreseze unui avocat si acesta se va ocupa de tot.Bine inteles ca i-l va costa ceva bani dar va cistiga cazul. Este data lege pentru. asa ceva si nimeni nu ia nici o masura, acesta fiind un drept al oricarui muncitor.Dar asa e in Romania trebuie sa luptam pentru. dreptul nostru. Succes!