| RazvanBotez a întrebat:

Știe cineva care sunt taxele pentru deschiderea unui PFA (persoana fizica autorizata). Mulțumesc anticipat.

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Uite aici niște informații care ți-ar putea fi utile https://obratila.ro/2011/02/cum-iti-faci-un-pfa-ghid-si-acte-necesare/
Acum depinde cu ce scop îți deschizi Pfa-ul.
Eu am lucrat un an cu Pfa și nu m-am dus la registrul comerțului, m-am dus la anaf și am completat mai multe hârtii, am dat declarație și mi-au eliberat un certificat de inregistrare fiscală.
Trebuie să îți faci și ștampilă.