| Laval_Cezar_1998 a întrebat:

Trebuie sa trimit un colet prin posta unui client de pe olx, am completat formularul AWB online si la sfarsit imi apare o sectiune "Suma de platit x lei". Cum fac ca acea suma sa fie achitata de catre destinatar? Adica trebuie sa adaug pur si simplu suma aceea la valoarea ramburs sau exista o metoda prin a specifica ca vreau sa fie platita de destinatara

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am uitat la curier: suma de platit este valoarea coletului si taxa de transport la un loc. Specifici curierului ca plata este la destinatar.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Contra ramburs prin posta. Daca ai scris AWB poate este prin curier? Prin posta uite aici: http://bit.ly/2mXvNE1 E mai ieftin. Daca mai ai intrebari, te astept.