| sergiumd1010 a întrebat:

Unde pot face un împrumut rapid sau ceva un credit? Nu am nevoie de o suma exagerat de mare, maxim 3000 de lei, țin sa menționez ca am 4 luni de când lucrez. Orice în afara de împrumut bancar dacă puteți sa-mi spuneți. Am nevoie urgent și pe net sunt sute de astea cu " banii direct pe card" " dobânda 0" și toate astea și nu vreau sa fac vreo prostie? Aveți idee?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imprumuta de la parinti, bunici, prieteni sau rude, ca nu-ti da nimeni nici 1 leu, daca nu ai macar 6-12 luni lucrate si contract permanent de lucru.
In ce priveste ce-i pe net, nu te baga, ca-s pacaleli mari, furandu-tise identitatea, odaat ce tu le dai toated etaliile tale persoanle, si facand apoi in numele tau credite de multe mii de dolari, unde tu le vei avea de platit cu dobanzi cu tot.

| Edw08 a răspuns:

Orice ai face nu te baga la Cetelem sau alte IFN-uri. Caută pe net ce înseamnă IFN.

| AdrianUrsut a răspuns:

Daca alegi sa imprumuti de la IFN-uri, asigura-te ca poti rambursa creditul in termenii stabiliti la inceput. Altfel vei avea foarte mult de platit inapoi.

Cele mai de incredere IFN-uri sunt cele listate pe www.creditrapidfaraanaf.ro

| parFumat a răspuns:

Poți încerca să iei un imprumut printr-o instituție financiară nebancară. Găsești aici o listă cu unele care dau bani imprumut și cu 0% dobândă pentru primele 30 de zile - https://www.creditrapidfaraanaf.info/