| Caataa a întrebat:

va rog sa ma ajutati ieri am vrut sa imi schimb windows-ul dar am ca nu mai vreau si azi cand am deschis calculatorul aparea bull cu verde asa se deschide normal si ramanea asa blocat si dupa l-am inchis si am desfacut unitatea si am scos hard-diskul si mergea nu se mai bloca si daca il bag iar hard-diskul la loc ramane blocat si nu stiu ce sa mai fac cRE AR FI CAUZA? am calculatorul de maxim 5 ani am unitatea curatata din zi in zi o curat care e problema hard-disk bulit? dR NU E, ori e stricat? am intrebat sa vad daca stiti care e problema maine il va duce tatal meu la reparat dar sa stiu el se restarta incontinuu de la hard-disk adica ca e defect? am schimbat windowsul pe 7 ultimate 32 biti am 2 gb ram 150 gb hardul se restarteaza de la harddisk sau e defect hard-diskul sau altceva? va rog raspundeti-mi dau cea mai mare funda!

1 răspuns:
| Elynad a răspuns:

Salut, o sa afle cand il duce la reparat. Am lucrat in urma cu cativa ani intr-un mare service din tara si pot sa-ti spun ca sunt multe defecte care se pot manifesta asa, atat defecte software cat si hardware.
Oricum, din ce ai scris tu, nu se inteleg prea bine manifestarile...
Si da, pare sa fie o problema de hard sau de memorie.