| MarcuPopescu a întrebat:

vara asta iar muncesc și nu știu ce sa fac cu banii, niște idei? Telefon nu vreau, mi-am luat vara trecută

6 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă nu știi ce să faci cu banii pentru ce vrei să mai muncești?
Ar trebui să îi investești în ceva util.

| Iote a răspuns:

De ce trebuie sa-i toci imediat? Fa economii. Anul viitor mai pui. Si tot asa. Iar cand vei avea nevoie de bani, vei apela la economiile tale. Asa inveti sa ai bani fara sa apelezi la imprumuturi cu dobanzi mari.

| Raven a răspuns:

Păi nu ziceai că te-ai apucat de MMA și trebuie să-ți cumperi proteză, mănuși, tricouri?

| GicaGigekGica a răspuns:

Eu te-as incuraja sa ii investesti undeva si sa nu ii cheltui aiurea. Dintr-o suma mai mica de bani sa faci una mai mare pe termen lung. Bine, sunt si cateva riscuri cum ar fi falimentul dar prin multa munca si motivatie poti pune pe altii sa munceasca pentru tine si nu tu pentru altii. De exemplu daca te pricepi la bataie sau ceva sa faci cursuri de auto-aparare. Iti inchiriezi un spatiu unde sa lucrezi sau lucrezi acasa la tine si poti face o afacere din asta. Sper sa iti fiu de ajutor!

| Swetlly122 a răspuns:

Asta da problema grava.

| Hristos a răspuns:

Baga niste iarba, o sticla de coniac si bate-ti banana de comunitatea TPU