| Anonimu1994 a întrebat:

Vin la tine cu o intrebare serioasa pentru mine si dau FUNDA la cel mai bun raspuns si cel mai concret!

Cand o sa imi termin studiile as vrea sa imi creez propia mea afacere(FIRMA)..nu specific despre ce va fi firma.

Imi place foarte mult ideea de a avea propria mea afacere, sa fiu manager si sa imi creez asa numite "firme" de diverse chestii.

Am o intrebare la care vreau sa imi raspundeti in detaliu.

PROFILUL ECONOMIC LA LICEU MA POATE AJUTA PENTRU A IMI URMA VISUL? SI DACA MA POATE AJUTA CU CE MA POATE AJUTA?

AR EXISTA SI UN ALT PROFIL MAI BUN DECAT ECONOMICUL CARE MA POATE AJUTA IMI A INDRUMA CARIERA?

*SPECIFIC INCA ODATA...SA FIE DE LICEU*

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru afaceri ai nevoie de idei, bani si fler. Nu de scoli

| Sonia822 a răspuns:

Nu. Doar Economic. Nicaieri in alta parte nu inveti contabilitate, ceea ce iti trebuie tie

| Anonimu1994 explică (pentru Sonia822):

Va multumesc mult de tot happy

| Ichigo a răspuns:

Nici contabilitate nu iti trebuie. Doar sa ai simtul afacerii si sa intelegi cum functioneaza piata. Pentru gestionarea banilor si a taxelor poti sa angajezi pe cineva, si cu timpul tau poti genera si mai multe pasive.

| Anonimu1994 explică (pentru Ichigo):

Multumesc pentru raspuns ichigo❤