| ma3ryian a întrebat:

Vine un moment in viata cand termini o facultate si-ti dai seama ca nu poti trai din 2000 de lei net si bonuri de masa trist.
Am hotarat sa cumpar un cap de tir Renault Premium automat pentru curse de intern. Pe Romania.
O sa fac curse de Suceava - Oradea - Suceava, doua curse tur retur pe saptamana. ( sau alte orase ) happy curse sunt.
Sa cumpar euro 3 sau euro 5? Nu vad nici o diferenta intre ele. Bine banii de achizitie si norma de poluare.
La euro 3 km mai buni happy euro 5 multi km.

Oare am nevoie de euro 5 pe Romania? Sau sa cumpar euro 3?

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Tirurile sunt foarte scumpe, daca ai destui bani ia ti euro 5 daca nu euro 3, o sa plătești mai mult la impozit

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si cum il cumperi din 2000 de lei net? Si bonurile alea triste de masă?

| ma3ryian explică (pentru darrio2007):

Am lucrat pe camion. Am ceva bani sa incep happy. Norocum meu ca am lucrat in studentie vara.

| ma3ryian explică (pentru darrio2007):

Pot alimenta in Republica Moldova e 4 lei litru de diesel. Cursele sunt bine platite si pe tara. Nu stiu daca sa iau euro 3 sau 5 fizic nu e nici o diferenta. Daca anulezi AdBlue din euro 5 e euro 3. Nici fizic nu e vreo diferenta.

| Bondarel99 a răspuns (pentru darrio2007):

In alta intrebare scrie ca anul trecut a terminat facultatea de medicina. Mi-e foarte greu sa cred ca nu a facut ceva in meseria asta. Nu cred ca mai exista vreun medic rezident care sa aiba salariul 2000 lei, le-au marit foarte mult salariul in ultima perioada.

ma3ryian, e pacat sa dai cu piciorul la 6 ani asa grei de facultate, daca e adevarat.

| ma3ryian explică (pentru Bondarel99):

Nu poti profesa nicaieri in tara. E o decizie personala. Pe moment consider ca fac ceea ce trebuie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți cumperi tir pe euro truck simulator, cică au băgat în joc și orașe din România.

| ma3ryian explică (pentru anonim_4396):

happy, Nu e chiar asa. Daca cumpar o masina euro 3 o cumpar in conditii bune. E vorba de norma de poluare si pret. Tu ti-ai cumpara o masina euro 5 daca poti circula cu un euro 3 in tara. Si la jumatate de km.

| Aretha a răspuns:

Euro 5, iesi mai ieftin cand boii astia vor sa creasca preturile.

| ungandfr a răspuns:

Euroluc trans, asta este profilul de Facebook, vizioneaza videoclipurile postate si vezi ce a facut cu un camion!
Si in ce conditii a reusit asfel.

| ma3ryian explică (pentru ungandfr):

Vreau ceva de familie. Maxim doua masini. Problema este daca merita un euro 3. Nu vreau sa fac extern. Castig mai bine pentru mine ca sofer si patron aici.