| Arabu_David_1997 a întrebat:

Salut, TPU. Voiam sa-i fac unei persoane un abonament la Orange si aceasta are bani in banca. Daca nu il plateste, ii poate trage din banca/pensie sau de unde are venit?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ii faci tu abonamentul atunci o sa fii bun de plata, daca persoana respectiva nu-si plateste abonamentul.
De ce nu-si face ea abonamentul, atunci, daca n-ar plati, o sa-i faca poprire pe pensie sau pe banii din banca.

| darrio2007 a răspuns:

Sa mearga personal sa si-l faca. Cu datele si actele ei. Daca il faci tu trebuie sa iti dai datele tale. Ce tampenie!

| Arabu_David_1997 explică (pentru darrio2007):

Sunt mai inapoiati. Doar preventiv. Pot trage banii din banca sau din alta parte?

| Moon1997 a răspuns:

Depinde de cum vor ei...dar cred ca da se poate sa traga din cont daca are bani acolo happy

| Arabu_David_1997 explică:

Deci, nu intelegeti. Eu vreau doar sa stiu asta, nimic altceva. Vreau doar sa stiu daca ii pot trage bani din banca sau pensie