| costin007 a întrebat:

vreau sa achizitionez si eu o masina decapotabila. Este vreo diferenta de pret intre asigurare la o masina normala si cele decapotabile?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, asigurarile se fac dupa varsta soferului si capacitatea cilindrica

| anonimg a răspuns:

Cred ca pe langa cele spuse, ar mai fi o diferenta care trebuie sa o cercetezi bine si cu teste la masina achizitionata: sa nu iti intre apa in ea.
O duci la spalatorie, pui jet de apa cum trebuie pe ea, si la urma vezi daca o cumperi sau nu. Daca vanzatorul refuza testul acesta, n-ai ce sa mai stai la discutii cu el.

| shrink a răspuns:

Nici o diferenta. la RCA asigurareaeste calculata la cilindree si istoric accidente, iar la casco la valoarea asigurata