| BIBINHO a întrebat:

vreau sa cumpar un galaxy s3 in rate de la eMAG, am selectat perioada de rata pe 24 de luni si acum nu stiu ce sa selectez : Numerar sau ramburs / online cu card bancar / in rate eCredit / sau ordin de plata! Nu stiu ce inseamna, cum sa procedez? cum pot platii la banca rata? va rog frumos Dau funda

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde cum vrei sa platesti.
Numerar inseamna sa depui banii in contul magazinului sau la casieria firmei, ramburs inseamna ca platesti la primirea coletului, online inseamna ca platesti cu cardul pe internet, rate eCredit inseamna ca ai luat un credit si achiti ratele la acesta si ordin de plata inseamna ca platesti prin banca, din contul tau in contul firmei.
Fiindca vrei sa cumperi in rate poti alege oricare modalitate de plata, cu exceptia rambursului sau rate eCredit.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai stai un pic, in rate iei doar daca ai un card de credit acceptat de ei. Daca vrei sa iti faci rata trebui sa aplici pentru un credit la una din bancile lor partenere.

Produsele in rate nu se iau doar asa cu un click

| ombladon112 a răspuns:

Http://bit.ly/1uZ8G6e trebuie sa selectezi numerar sau ramburs. Plata o faci dupa ce iti accepta creditul pe 24 de luni.