| Andras_Andrei_Daniel_2000 a întrebat:

vreau sa deschid un magazin alimentar in Bucuresti. Ce acte imi trebuie pentru a fi totul legal?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa infiintezi o firma, cu obiectul principal vanzarea de produse alimentare prin magazin.
Primul pas este sa mergi la Oficiul Registrului Comertului pentru rezervarea denumirii firmei si acolo vei afla tot ce este necesar sa faci, inclusiv iti pot face actul constitutiv.
De asemenea poti apela si la o firma care se ocupa cu infiintarea de firme.