| motherf a întrebat:

vreau sa imi inchiriez o garsoniera in Constanta 1luna, din iulie pana in august si as vrea sa stiu daca se poate inchiria cu o luna inainte?

4 răspunsuri:
| AdrianDihoricescu a răspuns:

Nu cred că o să ai succes. Iulie/August, e perioadă sezonieră, o garsonieră ar veni cam 150 euro/lună. Pe sezon se plăteşte la zi, cine închiriează pentru perioade mai lungi, de regulă plăteşte în avans 2 luni, uneori chiar şi 3. Chiar dacă nu e într-o zonă aproape de mare, tot nu cred că s-ar găsi un propietar interesat să închirieze doar pentru o lună, afară de situaţia în care îi dai mai mult de 150 euro pe o lună, pentru ca ăla nu te ştie, şi n-are idee de ce ai tu nevoie doar de o lună, într-o lună.

| Alexia26 a răspuns:

Da, se poate inchiria, chiar si cu mai multe luni inainte.

| Cezar2009 a răspuns:

In primul rand e foarte greu sa gasesti doar pentru o luna,

| Cezar2009 a răspuns:

In al doilea rand, cine crezi ca-ti poate oferi o luna garsoniera gratis? Nu vrea nimeni din oficiu sa piarda banii acestia;