| GeorgeMarianM a întrebat:

Vreau sa incasez alocatia de la stat ( 84 ron ) pe card. Cum trebuie sa procedez pentru a primi alocatia pe card? Am deja card facut la BCR pentru a putea primi bursa de la liceu,pot sa primesc si alocatia pe acelasi card pe care primesc bursa? Daca nu, la ce banca ar trebui sa imi fac card ca sa primesc alocatia pe card? Tin sa mentionez ca locuiesc in Bucuresti sectorul 2.
*va rog sa ma scuzati daca am gresit categoria*
Astept cat mai multe raspunsuri.
DAU FUNDA!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie ca un parinte (daca esti minor) sau tu, daca esti deja major, sa trimita o cerere la Agentia Judeteana pentru Plati si Inspectie Sociala din judetul tau, prin care sa solicite depunerea alocatiei pe card, indicand banca si codul IBAN al contului de card.