| George162002 a întrebat:

Vreau sa incasez alocatia de la stat ( 84 ron ) pe card. Cum trebuie sa procedez? Tin sa mentionez ca am deja un card de la BCR pe care incasez bursa de la liceu. Locuiesc in Bucuresti sectorul 2. Ma puteti indruma? Ce trebuie sa fac pentru a incasa alocatia pe card, cum procedez mai exact? Nu e neaparat sa o incasez pe acelasi card pe care i-au bursa. Niste indrumari va rog? *va rog sa ma scuzati daca am gresit categoria*

DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti major depune o cerere la Agentia pentru Plati si Inspectie Sociala a mun. Bucuresti, anexand codul IBAN al contului de card.
Daca esti minor cererea va trebui s-o faca parintele care primeste alocatia ta.

2 răspunsuri:
| Alfred0703 a răspuns:

Ceri extras de cont de la BCR pe care mama ta va trebui sa il timita la ei sau il poti preda direct la ei, dar trebuie sa cauti pe net unde au mai exact in sectorul 2.