| Rony56 a întrebat:

Vreau sa-mi pun pe Steam 5 Euro ca sa-mi pun un cont premium de TF2 si sunt mai mic de 18 ani. si doar parintii mei imi pot pune. Tata are cardul de la Visa si poate sa-mi puna, dar nu vrea si de fiecare data el isi scoate banii si nu ii mai raman nimic pe card. Mama ar vrea sa-mi puna dar are cardul de la Maestro, si Steam nu accepta cardurile Maestro. Am auzit ca iti poti inregistra in PayPal cardul Maestro, dar nu stiu daca e corect ce spun.
Deci intrebarea e: Pot sa inregistrez cumva cardul in PayPal ca sa imi cumpere mama? (Ea nu vrea sa-si schimbe cardul)

6 răspunsuri:
| FatUglyVirgin a răspuns:

Cumpara un card paysafecard si gata.

| abcde12345 a răspuns:

Paypal accepta toate cardurile, dar ar fi ok sa faci contul pe numele mamei tale, ca sa nu ti l inchida dupa o perioada, putand sa afle varsta reala.
O varianta simpla este cu paysafecard big grin
Mult succes

| Rony56 explică (pentru abcde12345):

Si ce trebuie sa fac? la Steam sa aleg PayPal sau Paysafecard si sa pun datele cardului mamei mele. si faza e ca cardul mamei mele nu are 4 cifre la sfarsit dupa semnatura.

| Stallone a răspuns (pentru Rony56):

La steam alegi Paypal daca ti-ai facut si bagi datele din Paypal.

| vanzarics16 a răspuns:

Am eu cont premium.da`mi add vanzari0cs@yahoo.com iti mai dau si un bonus happy

| mocaboss a răspuns:

Da, paypal accepta orce fell de cardwinking! Trebuie doar sa bagi codul depe el si ce iti mai scrie acolo, + trebuie sa ai 1. 50euro pe el pentru un o tranzactie la ei. dupa aia maicata va trebui sa, sune la banca sau, sa mearga personal pana la banca pentru un cod de 4 cifre! bagi codul si gata ai paypal...