| User888 a întrebat:

vreau să vând un teren extravilan arabil de 4600mp în Dâmbovița, ce sumă aș putea obține pe el și ce acte îmi trebuie că să-l vând

1 răspuns:
| Elelei a răspuns:

Ca sa vinzi, ai nevoie de actul de proprietate si de extrasul CF. Extrasul il scoate notarul la care faci tranzactia. Are valabilitate 24 de ore. Dar trebuie sa-i indici notarului numarul de CF, de parcela. Daca ai un CF vechi, e bun pentru orientare.
Cat despre valoare... depinde de preturile zonei. Nu peste tot e la fel. Intereseaza-te in sat care sunt preturile acolo. Sau urmareste anunturile de vanzare si vezi cat se cere.