| xxEmylianxx a întrebat:

Vreau si eu sa intreb ce acte sunt necesare pentru o rata la ALTEX? Mentionez ca sunt pensioner ( NU pe caz de boala).
Multumesc

Răspuns Câştigător
| Ronnix a răspuns:

Documente necesare:
BI / CI
Adeverinta de venit
Talon de pensie (decizie)
Documentatie specifica PFA, atestand veniturile
Factura de utilitati (dupa caz)

Sursa: http://www.altex.ro/solutii-de-finantare/credit-de-consum-in-magazin

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Varsta maxima pana la care o persoana poate obtine un credit, variaza, de la o banca la alta, intre 65 si 70 de ani la data ultimei rate, prin urmare, pensionarii care nu depasesc aceste conditii de varsta pot obtine finantare de la banca.

| Casian_Laurentiu_1992 a răspuns:

Te duci la altex, cu cuponu-l de pensie. si iti face rata un an sau doi. Depinde ce cumperi si cat de scump e funda?