| Herghelegiu a întrebat:

Salut tuturor, deci ca să încep cu începutul, lucrez în U.K și mi-am făcut card la cei de la revolut. Mi-am dat datele cardului la locul de muncă pentru că salariul să îmi intre pe cardul respectiv doar că 2 săptămâni nu am fost plătit iar vineri fiind ziua mea liberă am fost la muncă pentru a discuta cu managerul care se ocupă de plăți. Am rezolvat pana la urmă el mi-a spus că banii ar trebui să ajungă în aceeași zi. Vineri dupa-amiază ajung acasă dar banii nu au intrat, eu putând să văd când îmi intră banii pe card de pe aplicație primind notificare de fiecare dată când îmi intră bani. Aștept sâmbăta, dar nimic duminică, nici nu îmi fac speranțe, oare este din cauză că poate zic și eu în weekend nu se procesează bani și îi voi primi luni? Nu știu ce să zic.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Din altă bancă spre Revolut, durează ceva mai mult să se facă transferul.
Cel târziu luni ar trebui să îi primești.

| Mopmop a răspuns:

Mergi si fa un cont la HSBC. Chiar daca nu ai dovada de adresa cred ca iti fac ei cont. Basic account doar pentru salariu.
Se misca rapid.
Multa bafta!

| 19flo79 a răspuns:

Vineri dupa ora 17, cred, banca nu mai face tranzactii.
daca ei au facut transferul vineri seara, tu o sa vezi banii luni inainte de ora 12.
Daca nici atunci nu apar, te-a mintit.
Poti sa suni managerul si sa ii ceri confirmarea transferului (adica o poza cu tranzactia)

Bafta happy