| Bodan a întrebat:

Salut tuturor, numele meu este Sebastian si am 15 ani,cred ca toti aveti dorinta aceea de a avea proprii bani,cand doriti,fara a va ruga de parinti.O sa va relatez diferite metode prin care am scos un mic profit:Am inceput sa cumpar diferite telefoane defecte,cumparam telefoane, alea caror piese aveau un pret redus, de multe ori cumparam iphone 3gs cu diferite probleme la suma de 100 lei, il reparam cu maxim 100-200 lei,in acesti bani inlocuiam si carcasa spate,si ii aplicam o folie pe display,pentru aspect, iar in final, reuseam sa vand telefonul cu 450-500 lei, deci profitul era de 150-200 lei,dar acum preturile au scazut...o alta "mica afacere" era aceea de a cumpara adidasi, ghete fotbal SH, undeva la 50 lei,prin o mica "reconditionare", de multe ori vindeam produsul respectiv asa cum il cumparam la sume de pana la 100, 150, 200 lei,cea mai mare suma obtinuta a fost cu niste bascheti adidas, cumparati cu 50, vanduti cu 200 lei happy, o alta afacere era de a resofta telefoane, la pretul de 15 lei, dar acum aproape orice persoana cu smartphone stie sa faca asta...mai nou,am incercat sa fac bani online(din jocuri,PTM),nu va recomand acest lucru, deoarece trebuie investit mult, si sansele de a recupera macar banii investiti sunt mici.Acum,de ce am ajuns pe TPU, am ajuns la concluzia ca aici oamenii sunt uniti, majoritatea si au o buna cultura genrala si respect.Acum vreau sa imi creez,alaturi de alti tineri,o alta afacere,care sa aduca mai mult profit,sa trec la alt nivel,propun ca cei interesati de asta sa scrie aici ceea ce gandesc si la ce sunt ei mai priceputi,vreau ca impreuna cu alti tineri sa formam o echipa si usor,usor sa punem pe picioare o "mica afacere" pe care sa o dezvoltam impreuna si care sa ne aduca profit in timp,o data ce echipa noastra va aveam mai multi membrii,sumele pe care le vom investi, se vor aduna si vor fi mai substantiale, vreau sa veniti cu cat mai multe idei si sunt sigur ca fiecare adolescent doreste sa aiba bani.Doresc sa fiti seriosi si daca aveti raspunsuri mediocre sa le tineti pentru voi.Multumesc!

4 răspunsuri:
| 1cu2idei a răspuns:

Http://www.freelancer.com/? gclid=CJi527qqzrwCFUkJwwodDXAAXA www.zazzle.com

| Bodan explică:

Doresc in mediul online si nu in agricultura...

| Pop_Daniel_1983 a răspuns:

Da se poate cu investiti mici o pepiniera de goji sau aronia merisoare au mare trecere?

| ALeXuTzU23 a răspuns:

Uite un joc din care poti sa scoti bani reali http://www.marketglory.com/strategygame/AXeLL daca intri si ma cauti acolo (numele AXeLL) iti voi da cateva sfaturi de innceput si un tutorial.