| anonim_4396 a întrebat:

Salut, vecina mea are un abonament la Orange prin care i se ofera 20 000 MB si dupa 2 saptamani (adica azi) a primit un mesaj de la 321 prin care i se instiinteaza ca este pe cale de a termina traficul de internet [inclus sau national nu mai stiu bine] si ca tariful dupa terminare este de 0, 99 euro /250MB.
Sper ca am explicat destul de bine situatia.Va rog daca puteti sa veniti cu raspunsuri cat mai repede.Dau funda

Răspuns Câştigător
| sorinake a răspuns:

Cel mai probabil este corecta informatia.
Daca vecina se uita la filme pe Facebook sau pe Youtube este normal ca intr-un timp relativ scurt sa i se termine traficul.

Am patit asta cu tatal meu care se uita pe Youtube, conectat pe abonamentul de date.
Videoclipurile, filmulete de pe Youtube au dimensiuni foarte mari.

| LPCTSTR a răspuns (pentru sorinake):

Nu, ea nu intra deloc pe Youtube si pe FB se uita la postari dar totusi... cei 20 GB sunt in retea, nu?

| sorinake a răspuns (pentru LPCTSTR):

La internet nu conteaza reteaua.
Este internet si atat.
In contul client ar putea avea date despre consum.

5 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Arata bine vecina ta?

| LPCTSTR a răspuns (pentru xerxes1):

Pe bune? Mai serios de atat nu poti fi? Daca nu stii ce te bagi?

| xerxes1 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Esti salvatorul vecinelor?
Vin la tine vecinele si te roaga sa postezi in locul lor pe TPU?
Nu te cred.