| OnaiTa a întrebat:

Vedeam mereu la stiri sezonieri care plecau cu o caruta de bani de la mare si m-am gandit ca la vara sa ma angajez pe litoral ca ospatar/barman. Am gasit la "vraja marii" o terasa din Costinesti dar din cate am citit pe net patronul se comporta foarte urat, conditiile sunt de tot @#$@# si nu da toti banii.

Stie cineva terase, hoteluri, orice unde sa fie treaba serioasa si sa pleci cu bani multi de acolo?

1 răspuns:
| valentino52 a răspuns:

Majoritatea angajeaza "de proba" pentru 2 saptamani, timp in care tu muncesti la inceputul verii, pregatesti terasa pentru deschidere apoi te da afara fara sa iti dea nici un ban. Altii nu dau salarii pentru ca considera ca iti ajunge spaga si te vei multumi doar cu ea. Atata timp cat lucrezi la negru e riscant... mai ales ca sunt o multime care ar accepta postul tau si pe bani mai putini, doar pentru a avea o ocupatie vara.