| laeimbrea a întrebat:

Salut, vin si eu cu o intrebare, as vrea sa imi trec alocația pe cardul meu, vreau să știu ce trebuie sa fac si unde, tin sa mentionez ca am 18 ani, cred ca se poate să fie la mine pe card, cineva mi-a spus că pe cardul părinților...

Cineva care ma poate ajuta cu niste informatii?

Răspuns Câştigător
| Anca32 a răspuns:

Dacă ai 18 ani împliniți te duci la banca și spui ca vrei sa ți deschizi un cont în care urmează sa ți fie virata alocația. Apoi te duci la secretariatul scolii cu iban ul de la banca care ți se da și ți vor apărea acolo banii

Răspuns Apreciat de Editori
| Nairda777 a răspuns:

Daca ai terminat studiile, nu ti se va mai da alocatie, dar daca esti in a 11-a si treci in septembrie in a 12-a vei primi alocatie in continuare. Trebuie sa te duci la banca, sa iti faci card iar de la scoala trebuie sa ceri o foaie cum ca inca mai faci scoala, iar pe foaia aceea vei completa si cu IBAN-ul contului bancar pe care ti l-ai facut inainte. Dupa, scoala se va ocupa de asta in continuare iar tu iti vei primi alocatia

4 răspunsuri:
| florin926481f a răspuns:

Pai care alocatie daca tu ai 18 ani?

| laeimbrea explică (pentru florin926481f):

Sunt in clasa 11-a, am făcut cerere si primesc in continuare alocație până termin liceul...

| florin926481f a răspuns (pentru laeimbrea):

Asa da ma gandeam ca ai terminat a12 a

| Anca32 a răspuns:

Pe cardul părinților doar cât ești minor. Major fiind poți și tu

| laeimbrea explică:

Vă mulțumesc pentru răspunsuri big grin