| Korsis a întrebat:

Voi astia care o aveti cu paypal, am cateva intrebari.
1. Daca conectez mastercard la paypal, pot plati cu el ca de exemplu la mega sau doar online?
2. Daca valuta paypal este in euro si platesc o suma in ron, ce se intampla?

Mersi dau funda big grin!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

1. Poti plati peste tot acolo unde optiunea de plata este Paypal.
2. Poti lega un card in lei de contul Paypal, pentru ca, indiferent de moneda in care trebuie sa faci plata, el va face automat conversia.

| Korsis explică (pentru Violleta2022):

Si imi poti da cateva exemple de magazine mari romanesti la care poti?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Korsis):

Din pacate, nu am intalnit inca nici un magazin online romanesc, care sa accepte plata cu Paypal.
In schimb, poti platii cu credit cardul, la absolut toate magazinele online.