| marizz a întrebat:

Salut, voi cum faceti bani? Unii munciti, ce munciti? Alti va ocupati cu diverse lucruri, ce faceti mai exact? Sau ce vreti sa faceti pe viitor? Ce vise aveti? Sunt un tanar de 18 ani si vreau putina viziune din experienta si perceptia a mai multor oameni big grin.

10 răspunsuri:
| George1337 a răspuns:

Deschide-ti o afacere... idk, vezi in ce oras traiesti, ce ii lipseste si ia domeniul acela in brate si dezvolta-l.

| mgtow a răspuns:

Lucrez 8h pe zi ca sofer de tir in uk de luni pana vineri. Duc containere nimic mai mult si ma plictisesc pe drum cand mai prind aglomeratie la orele de varf, vreau sa imi cumpar un apartament cu 2 camere si garaj in Brasov (bloc nou) apoi vad daca ma intorc dupa 5 sau 10 ani inapoi, ma gandesc ca nu ar fi o idee rea sa prind pensie daca lucrez 10 ani la englezi dar nici nu stim daca apucam sa prindem pensia laughing evident mi.ar placea sa stau la casa mea sa nu mai platesc chirie e probabil sa ma intorc dupa ce termin de platit locuinta mai vad ce si cum poate urca salariile la 1000€ in tara pana atunci.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Întrebare.
Tu cum ai ajuns la 18 ani și nu ai nici o viziune a viitorului tău?
Chiar nu vezi nimic? Nu vrei nimic? Nu ai vrut nimic niciodată?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Cat câștiga un șofer de tir? Câți ani de experienta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

La 18 ani, poti sa-ti iei orice job de muncitor necalificat.
Cam tot ce gasesti in zona localitatii sau orasului unde stai tu.
Asta pentru ca nu ai inca nici o calificare, sau experinta in vreun domeniu.
Poti face evetual o postliceala de meserii si te poti califica in ceva, ce ai vrea sa profesezi.
Din pacate, nu-ti pot recomanda sa fii contabil, pentru ca ai nevoie de o facultate si ceva ani de experinta, ca sa ajungi in pozitia pe care o am eu si sa castigi cat castig eu.
Dar daca esti pasionat de contabilitate, succes la facultate si sanse sa-ti gasesti de munca in viitor!

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

4 ani jumate. 3 jumatate pe Spania - portugalia si comunitate si un an pe UK. Pe international se plateste prost 2000€ dar in uk dorm acasa si castig 2700£

| SakuraTheCherryBlossom96 a răspuns:

Salut! Eu locuiesc in Franta de aproape 2 ani. Deocamdata fac niste cursuri de perfectionare a limbii si am o mica alocatie in fiecare luna pana cand termin cursurile si dau examenul. Si plus de asta prietenul meu lucreaza full time si are un salariu bunicel.

| marizz explică (pentru sadrian46):

Niciodata nu stii prea multe, am planuri, dar pot sa-mi fac altele, care e problema?

| marizz explică (pentru mgtow):

Pai si ce faci in UK?

| mgtow a răspuns (pentru marizz):

Camionagiu pe container https://m.youtube.com/watch?v=3JwFAIRhxOo&t=36s