| Lazar_Alexandru_2000 a întrebat:

Vreau sa deschid un cont de la Banca Transilvania si sa-l asociez cu contul meu de PayPal si din Paypal sa mut cantitatea primita intr-un cont din Spania. Pot sa adaug sold in PayPal direct prin contul BT (direct debit sau adeudo de domiciliacion in spaniola) sau se poate adauga exclusiv prin card? Va intreb pentru ca am citit in multe locuri si toti zic ca trebuie folosite carduri

Răspuns Câştigător
| RoyalJakiro a răspuns:

Un cont PayPal se poate alimenta doar cu carduri. Alimentezi un alt cont care sa fie asociat cu un alt card din Spania, sau unde doresti sa faci transferul. Din contul in care ai primit suma respectiva, alimentezi cardul la care este asociat contul. ATENTIE: Doar anumite carduri de la anumite banci recunoscute de PayPal poate efectua acest tip de operatiune, nu este valabil pentru toate bancile. Aceasta regula este valabila pentru ambele tari, Romania cat si Spania. Pentru acest tip de transfer se percepe un comision aferent, destul de mic.
Pentru informatii cat mai concrete, informeaza-te in sucursalele bancilor din Romania, in cazul in care banii se debiteaza in Romania. Suerte!

| Lazar_Alexandru_2000 explică (pentru RoyalJakiro):

Eu contul de PayPal cand il alimentez din Spania o fac direct de pe cont prin direct debit (si fara comisioane), si de aia voiam sa stiu daca era posibil si in Romania.

2 răspunsuri:
| Lazar_Alexandru_2000 explică:

Edit: Contul de PayPal il alimentez direct de pe cont in Spania (fara comision), si de aia vreau sa stiu daca este posibil si in Romania.