| mafiot1 a întrebat:

Salut.Vreau sa imi bag niste bani pe card direct din bancomat si as vrea sa stiu care este suma minima si suma maxima pe care o pot baga? Ps:Mentionez ca sunt la BCR.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stiu ca in general suma minima de depunere este 10 lei. Stiu asta de la bancile BT, BRD, Bancpost si Raiffeisen. Nu stiu cum este la BCR dar banuiesc ca este la fel. Conditia este sa fie cardul de la cont curent. La conturile de economii la BCR este minim 50 lei. Deci, atentie! Nu este de ajuns sa spui ca ai card. Trebuie sa specifici si pe langa ce cont este.

| Violleta2022 a răspuns:

De la bancomat poti scoate bani, dar nu poti depune.
Ca sa depui bani pe card, care-i legat direct de contul tau bancar, trebuie sa mergi inauntru la orice banca BCR si sa-i depui la casier.
Suma maxima de depunere nu exista, daca ai cateva miliarde, sunt convinsa ca ti-i primeste pe toti si ti-i depune in contul tau.

Răspuns utilizator avertizat
| kopli a răspuns:

Stiu Banci la care se poate face alimentarea contului curent la bancomat. Nu stiu daca se poate si la BCR. Daca se poate, minim 10 lei, maxim nelimitat.