| zz3nox a întrebat:

Vreau sa imi deschid un magazin online si nu stiu ce trebuie sa fac exact ca sa fiu in legalitate.
Marfa pe care doresc sa o vand in magazin o sa o primesc din China si nu am factura.
De ce am nevoie ca totul sa fie legal?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu poti vinde nimic fara a avea factura. Orice marfa trebuie bine justificata.

| zz3nox explică (pentru neutrino):

Nu stiu exact, ma gandesc oare ceilalti care vind pe internet pe toate site'urile alea care au marfa adusa din china, comandata oare ei au acte pe marfa? pentru ca chinezii nu trimit nimic cu marfa

| KodrutZ a răspuns (pentru zz3nox):

Depinde de la ce contrabandisti cumperi... Eu nu am magazin online si aproape de fiecare data cind am comandat de la chinezoi au trimis si factura.

| johnnny123 a răspuns:

Ca sa fii in legalitate trebuie sa detii o firma care se ocupa cu comercializarea de produse, sa ai actele de provenienta a produselor, sa declari corect veniturile, cheltuielile si profitul, sa platesti taxe, impozite, etc.

Nu este chiar simplu.