| Mihai_Răileanu_1991 a întrebat:

Salut vreau sa imi fac 2 carduri la BRD ce acte imi trebuie? si le pot face pe amandoua in acelasi timp pe numele meu?

Răspuns Câştigător
| Mihai_Răileanu_1991 explică:

Poti sa iti faci cate carduri vrei, bineinteles daca vorbim de carduri de debit si nu de credit. Ai nevoie de cartea de identitate si cam atat.

Fii atent daca faci mai multe carduri pe acelasi cont de obicei bancile percep o taxa

14 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

2 carduri de acelasi fel la aceiasi banca nu cred ca poti face dar 2 carduri diferite la aceiasi banca poti face si ai nevoie doar de buletin!

| suntserios a răspuns (pentru lpavel):

Eu am un cont la care am 3 carduri, nu vad problema.

| lpavel a răspuns (pentru suntserios):

De acelasi fel?

| suntserios a răspuns (pentru lpavel):

Da, doua carduri Visa si un Mastercard pe acelasi cont... de ce nu?

| Mihai_Răileanu_1991 explică (pentru lpavel):

Unul in lei si unul in euro

| lpavel a răspuns (pentru Mihai_Răileanu_1991):

Asa binenteles ca se poate!

| lpavel a răspuns (pentru suntserios):

Pai nu e de acelasi fel laughing

| suntserios a răspuns (pentru lpavel):

Pai sunt de acelasi fel... doua Visa. Ca imi inchipui ca voiam omul doua carduri cu acelasi numere pe ele.

| lpavel a răspuns (pentru suntserios):

Visa de acelasi tip si amandoua in aceeasi moneda?

| suntserios a răspuns (pentru lpavel):

Da

| lpavel a răspuns (pentru suntserios):

Ok! Nu stiam ca se poate... interesant!

| suntserios a răspuns (pentru lpavel):

Contra cost orice se poate happy

Răspuns utilizator avertizat
| Polivan a răspuns:

Da, ai posibilitatea sa-ti faci o "dublura" la card. Daca nu ma insel, chiar pe formularul de solicitare ti se ofera optiunea asta!