| kiransherk a întrebat:

Salut.

Vreau sa imi fac cun card de debit la bcr ca sa il folosesc sa joc la pariuri online (unibet).

Ca sa pot folosi un card de debit trebuie sa am venituri lunare? Adica sa am salariu?

Ca eu sunt elev, singurii bani de pe card vor fi cei castigati din pariuri.

Deci imi pot face card fara sa am salariu?

A, si inca o intrebare : Cand o sa imi fac cardul va trebui sa il "activez" cumva? Adica sa fie totul in regula, sa mearga toate tranzactiile.

Multumesc

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este ilegal sa joci la pariuri sau alte jocuri de noroc, daca nu ai 18 ani impliniti.
Chiar daca minti ca ai deja 18 ani si castigi, nu poti sa primesi banii, pentru ca trebuie sa te prezinti cu buletinul si acolo scrie data nasterii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai nevoie de venit pentru cardul de debit

| adcrys07 a răspuns:

Castiga bani cu sondaje online platite!
Pentru participarea la sondaje primeşti între 0.20€ si 2, 5€ pentru un sondaj
Bonus la inregistrare 1, 50 Euro
Inscrie-te aici, e gratuit si usor!
https://bit.ly/27Y30zS

| Legsilativ a răspuns:

Nu trebuie sa ai venituri lunare.Prezinta-te la o unitate BCR cu actul de identitate, iar contul se deschide pe loc dupa ce semnezi cateva hartii si atasesi si un card pe care ti-l emite in 5 zile lucratoarte. Cere si activarea INTERNET BANKING(dupa care descarci mobile banking) pentru a putea efectua tranzactii de pe telefon.