| theboyinlove a întrebat:

Vreau sa îmi fac un card bancar de debit doar al meu, am 19 ani, unde sa îmi țin banii personali câștigați. Ce taxe trebuie sa plătesc lunar pentru card? As vrea la ING. Dacă am bani in cont plătesc mai multă taxa? Vreau sa stiu ca sa nu ma trezesc ca ajung falid din cauza acestui card dar îmi e mai usor un card decât sa ii țin Cash. As putea pune in jur de 200 de lei pe care ii am Cash in mâna sa ii pun pe card? Mulțumesc mult de ajutor!

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Iti poti face un card de debit.
Costul cardului este de cativa lei anual.
Intereseaza-te direct la banca!

| Violleta2022 a răspuns:

Te sfătuiesc a iti faci card bancar la o banca acare are si automate bancare, fiindca nu platesti nici o taxa, daca scoti cash doar de la automatul bancii tale.
Din cate stiu eu, ING nu are automat bancar, deci nu este cea mai buna solutie, ce de vrei sa scoti bani cash, mergi la un alt ATM si platesti comision bancar.
Alege cea mai apropiata banca de casa ta, ca sa-ti fie usor sa ajungi acolo, sa-ti faci cardul de debit si la nevoie, operațiuni la ghiseu.

| laSoledad a răspuns:

Daca iti faci cont la BCR pana la 26 de ani, te scuteste de orice taxe si comisioane bancare. Si iti ofera gratuit si aplicatia George, in care poti vedea oricand cati bani ai in cont, poti plati taxe din aplicatie, poti face transferuri bancare, poti plati cu smartphone-ul si poti transfera banii catre un cont de economii sau catre un depozit. E foarte simplu. Du-te la BCR si intereseaza-te.

| goguPatent a răspuns:

E vreo 3 lei comisionul de administrare a contului la ING parca. Daca incasezi bani recurent la ei e gratis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Poți să pui câți bani doresti tu pe card, dar in principal bănci precum BCR sau ING îți iau o taxă de 6 lei in cazul in care nu încarci cardul cu minim 600, respectiv 700 de lei lunar. Succes!