| Adrian1331 a întrebat:

Vreau sa imi fac un card de debit,si totodata sa imi fac un cont de paypal,pentru a face cumparaturi online,dar am auzit ca am nevoie de un anumit card, Visa sau Mastercard?

5 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Ai auzit bine! PayPal accepta carduri de la toti provideri majori, dar in Romania, cele mai folosite sunt Visa, MasterCard si American Express.

| Ion976 a răspuns (pentru JackR):

Scuza-ma...dar de cât e American Express folosit în România?

| Ion976 a răspuns (pentru JackR):

În România exista visa și mastercard ( visa electron e tot visa pentru a nu se crea confuzie! ) iar maestro nu e același lucru cu mastercard. Cardurile maestro se folosesc foarte rar în România ( sunt acceptate dar băncile nu le mai emit le emitea bcr mai demult dar nici bcr nu le mai emite ). În Olanda, acolo cardurile maestro sunt în schimb cele mai folosite!

| Ion976 a răspuns (pentru Ion976):

În schimb paypal accepta doar visa sau mastercard pentru a plăti iar pentru a retrage doar visa! Paypal nu accepta nici maestro ( Olanda mai mult ) și nici American Express ( SUA )

| poenaru12 a răspuns:

Te duci la ING acolo iti da ce ai nevoie!