| kiransherk a întrebat:

Salut
Vreau sa imi fac un card Visa cand împlinesc 18 ani ( anul viitor )
Cum se procedează? Cat costa sa il fac si cat trebuie sa plătesc pe lună?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Depinde de banca.
De exemplu la ING, daca ai intrari lunare de minim 700 de lei si faci cel putin o plata cu cardul, nu platesti nimic.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Te duci cu cartea de identitate la BT si nu te costa nimic. Costul este doar de 30 bani pe operatiune la verificarea soldului dar poate fi pacalita si acest cost. Scoti 10 lei si ceri chitanta si ai cost 0. Daca nu ma insel eu este la fel si la ING! Daca scrii pe net "comisioane card" si denumirea unei banci afli ce costuri presupune cardul de la banca respectiva. De exemplu voi scrie eu acum "comisioane card ING" si iti trimit link-ul: http://bit.ly/2CNxPzZ
Se va downloada un fisier pe care-l deschizi si vei afla tot.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci cu cartea de identitate la orice banca si iti faci un cont.
La majoritatea te costa cativa lei, comisionul lunar de administrare

| mihai69 a răspuns:

Te duci la orice bancă şi îți deschizi un cont, apoi ceri şi cardul.
Costurile depind (variază) de la o bancă la alta.