| costinvlad49 a întrebat:

Vreau sa imi iau imprumut peste 10000 lei. Nu am casa mea si nici servici. Pot face imprumut?

15 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cel mai bine este sa te imprumuti de la rude, chiar pe bucatele.

Ai grija insa, sa le restitui banii la termenii cum va intelegeti, altfel vei fi oaia neagra din familie si NICI O RUDA nu te va mai ajuta toata viata, daca ajungi la ananghie!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iti împrumută nimeni bani daca nu ai un venit

| costinvlad49 explică (pentru suntserios):

Atunci alea fara adeverinta de venit ce sunt?

| suntserios a răspuns (pentru costinvlad49):

Nimeni nu iti împrumută bani, mai ales suma aia fara sa favi divada ca poți plati

| costinvlad49 explică (pentru suntserios):

Ba o imprumuta. Nu iti cere adeverinta de venit. Dar merita? Dae este in jur de 97%.

| suntserios a răspuns (pentru costinvlad49):

Scrie destul de clar in conditiile de creditare...

Provident

"Condiţii minime de aplicare în vederea obţinerii unui credit rapid nebancar Provident:

✔ persoană cu cetăţenie română care a împlinit vârsta de 18 ani;
✔ venit fix minim de 300 de lei/lună dovedibil;
✔ adresa de domiciliu/reşedinţa să fie pe teritoriul României;
✔ un număr de telefon valabil."

Ferratum

"Criterii si documente necesare pentru solicitarea creditului Ferratum:

aveti nevoie de un numar de telefon mobil;
aveti o adresa de email personala;
venituri lunare, indiferent de sursa;
poza buletin si dovada veniturilor (extras cont, adev salariu, talon de pensie, etc) direct pe site la finalul "

CredifFix

"Conditii de creditare
sa incasezi venitul lunar pe un card bancar

sa ai un venit net de cel putin 1.000 lei lunar

sa ai varsta de minimum 18 ani impliniti

sa ai adresa de e-mail si telefon mobil personal"

Viva Credit

"Care sunt cerințele generale?
Pentru a contracta un credit rapid trebuie să ai:

ai peste 20 de ani
ai un venit lunar din salariu, pensie sau PFA de minimum 700 lei
primești venitul pe card"

Si daca vrei iti mai dau exemple de toate IFN urile din lume. Nimeni nu iti da bani fara dovada unui venit

| costinvlad49 explică (pentru suntserios):

Raiffeisen cel pentru casa de pana la 95k care nu cere de ce nu il bagi? Nu iti convine ca putem lua case foarte usor? Iti da? te pune sa girezi cu casa nou cumparata.

| suntserios a răspuns (pentru costinvlad49):

Hai nu fi papanas.
De ce vrei sa pari smecher cand nu ai nici cea mai vada idee cum functioneaza o banca si cum se da un credit.
Bancile iti verifica direct la anaf statusul de angajat sau de pfa sau de srl sau de SA sau orice forma juridica sub care aplici.
Ca sa nu mai zic ca scrie ca la prosti pe site ul lor la toate creditele imobiliare

"Criterii minime de eligibilitate
Varsta intre 21 si 65 de ani (la terminarea creditului).
Venit net minim 150 Euro (echivalent in Lei)/ fiecare participant la credit.
Vechime la locul de munca actual de minimum 3 luni."

Si pari foarte bine informat si inteligent, cum se face ca nu ai obtinut creditul ala de la banca inca? si intrebi pulimea aici pe TPU?

| costinvlad49 explică (pentru suntserios):

Sunt in Italia si o sa vin in Romania.

| Sn4k3 a răspuns:

Cand imprumuti bani trebuie sa ii mai dai si inapoi. Neavand serivicu, e mai greu sa-i dai inapoi, deci nu cred ca-ti imprumuta nimeni bani in situatia ta laughing

| costinvlad49 explică (pentru Sn4k3):

La Raiffeisen bank nu cere adeverinta parca.

| Simpatic a răspuns (pentru costinvlad49):

Pai tu ce fel de om esti, intrebi si apoi raspunzi cu tupeu celor care-ti dau raspunsuri, du-te ma si imprumta-te de la camatari, sa iti taie aia mainile cand nu vei avea cu ce plati inapoi.
Daca esti asa destept de ce mai intrebi?

| Banned993218 a răspuns:

Sunt firmele ale cu credit doar pe buletin dar sunt si aia un fel de camatari.

| costinvlad49 explică (pentru Banned993218):

Adica? Provident cum este?

| Banned993218 a răspuns (pentru costinvlad49):

Eu nu recomand provident pentru ca am o vecina care a luat o suma mica si veneau aia de la provident din saptamana in saptamana sau odata la doua saptamani dar nu platea o suma mare cam 25 sau 30 de lei