| Gavrila_Petrisor_1997 a întrebat:

Vreau sa îmi iau prima mea mașină și am primit o oferta de un Ford focus de 1.9 benzina din 2003, nu cel break cu 240 mii km. Mașină este foarte bine întreținută, revizie la timp și toate cele.
Ma poate ajuta cineva cu o părere? Aceasta e seria de sașiu
WF0AXXGCDA3K30336

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pe noi nu ne ajuta cu nimci seria de la sasiu, acela fiind un cod unica, al masinii.
Daca oferta ti se pare buna si avantajoasa, ia masina, ca-i fiabil Fordul.

| Gavrila_Petrisor_1997 explică (pentru Violleta2022):

Păi da, dar ma gândeam ca poate mai are sau a avut cineva și îmi poate spune dacă a avut probleme cu ea.

| mihai69 a răspuns:

După VIN, e vorba despre un Focus cu motor de 2l, nu de 1, 9. Asta deja mă pune pe gânduri.
Plus vârsta - 17 ani... cred că mai are puțin și te ajunge!
Nu recomand să cumperi așa ceva. Mai bine mai pui ceva și iei un Logan. Știu, nu e Ford (și culmea e că eu sunt fan Ford, nu Renault!), dar e Euro 5 cel puțin, mai are garanție, poți să faci CASCO, nu te costă mult nici RCA, nici impozitul etc.
E totuși alegerea ta.
https://www.vindecoderz.com/EN/check-lookup/WF0AXXGCDA3K30336
https://ford.7zap.com/en/car/42/?vin=wf0axxgcda3k30336
http://vin-ford.com/

| Violleta2022 a răspuns (pentru Gavrila_Petrisor_1997):

Seria de la sasiu este unica, deci imposibil sa mai aiba cineva aceeasi serie!

| Gavrila_Petrisor_1997 explică (pentru mihai69):

Motorul este de 2l, am greșit eu.
Până la urmă cred ca o cumpăr, cât m-am chinuit sa ii găsesc ceva probleme, nu am găsit nimic. Este adusa din Germania și a avut un proprietar în România. Și dacă e sa se strice ceva, cât de scumpe pot fii piesele, o fac sa meargă și nu o mai vând.