| AsuRo98 a întrebat:

Salut.
Vreau sa imi iau un telefon in rate de la eMAG.
Prin cetelem.
Acolo zice ca trebuie sa fiu angajat sau pensionar.
Da o am pe mamaia.
Acolo cere buletin..copie dupa buletin si cupon de pensie.
Acestea unde trebuie sa le duca?
Dau comanda acum si cand vine acas vine telefonul si foile cu credit?
Pe acele foi ce sunt?
Sau trebuie sa se duca cu buletinu etc la cetelem.
Nu prea stiu cum se procedeaza

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Direct la eMAG se fac demersurile, nu il trimite fara completarea actelor.

| AsuRo98 explică (pentru mgtow):

Explica mai clar ca nu inteleg.
Adica vine aia de la eMAG cu produsu si niste acte de la credit?
Acele acte le completez si unde le duc?
Sau cum se face?

| mgtow a răspuns (pentru AsuRo98):

Mergi cu mamaie la magazin, sa faca toate actele si zice daca face finantare altfel nu beneficiezi de telefon.

| AsuRo98 explică (pentru mgtow):

Aaa la cetelem acolo nu?
Si daca zice ca face cere buletin etc. nu?
Si dupa aia ce ii da?
Dupa ce aproba creditu pot sa dau comanda nu?

| mgtow a răspuns (pentru AsuRo98):

Ei se pun in contact cu cetelem prin telefon, inainte sa mergi la ei suni si intrebi ce acte sant necesare la indemana. Daca se aproba finantarea vei avea telefonul la indemana.

| KodrutZ a răspuns:

NU fa prostia sa faci rate la un nenorocit de telefon. Daca nu poti stringe bani de el in 2-3 luni, inseamna ca nu ti-l permiti. Simplu.