| AnonimXnX a întrebat:

Salut, vreau sa ma angajez casier la pariuri sportive si aparate mi-a sugerat un prieten, dar nu am lucrat niciodata desi ma pricep la pc, stiti vreun site care te invata ce trebuie sa faci, sau curs online ceva de genul?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cursuri de "casuer" nu se pot face online, fiindca trebuie sa inveti cum sa numeri /verifici REPEDE banii, aparatul de casa.
Totodata, va trebui sa inveti sa folosesti perfect programele de evidenta pe calculator.
Fara nici o experienta in asemenea domenii vei avea o gramada de necazuri, lipsuri etc., iar toate ti se vor imputa TIE.

| ywar a răspuns:

Nu exista niciun site. Trebuie sa fii cat de cat descurcat la operarea datelor pe calculator. Operator baze de date este un curs mai aproape de ceea ce ai tu nevoie desi as spune ca mai intai trebuie sa ai un calculator pe care sa-l freci zi de zi. Daca nu ai viteza aia o sa-ti dea cu scaunul in cap ca le gresesti biletele sau ca a trecut inceputul meciului. Un scaun e 80-90 lei si pe urma esti bun de plata.

Răspuns utilizator avertizat