| Xenoverse1 a întrebat:

Vreau sa ma apuc de minerit Bitcoin si nu stiu cum se face, aveti idee cum sa fac bani din minerit?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Incepi prin a cumpara hardware pentru minat. Cu vreo 4000 euro il iei.

| doctorandus a răspuns (pentru suntserios):

Plus ca nu prea se mai fac bani din minat, trebuie sa mineze cel putin cativa ani pentru a amortiza costul hardwarelui.

| suntserios a răspuns (pentru doctorandus):

Asta in caz ca nu pica de tot bitcoinul

| doctorandus a răspuns (pentru suntserios):

A, da, a zis Bitcoin... pai din minat cu PC-ul nu se mai fac bani, de fapt iese in pierdere, pentru ca nu poate face fata celor care mineaza cu ASIC-uri de ultima ora. Se pot mina insa alte criptomonede.

| Xenoverse1 explică:

Trebuia sa am un card de la banca ca sa ridic bani?

| Cristiana_Acojocaritei_1993 a răspuns (pentru Xenoverse1):

Daca ai cont de paypal ii versi acolo. Si dupa, da, iti trebuie un cont legat la contul de paypal

| Xenoverse1 explică (pentru Cristiana_Acojocaritei_1993):

Multumesc.

| Cristiana_Acojocaritei_1993 a răspuns (pentru Xenoverse1):

Cu placere. Te Rog in scrivete pentru mine. Am nevoie de referals. Multumesc anticipat. :*

| Stefan123x a răspuns:

Mai bine lasa!